Pirkinių krepšelis

Pristatome nemokamai 🇱🇹 perkant už € 20

Druska – neįkainojami žemės kristalai

Jei reikėtų išsirinkti vieną prieskonį bei pagal jį aprašyti visą žmonijos istoriją, tai neabejotinai būtų druska. Nors jau kuris laikas druska yra tapus mūsų kasdienio raciono dalimi, be jos neapsieiname ruošdami kasdienius patiekalus, tačiau istoriškai dar visai nesenai druska buvo prabangos prekė, įkandama ne kiekvienam, bei apipinta beveik mitinėmis savybėmis apie savo poveikį, kėlusi karus tarp valstybių, siekusių kontroliuoti šio itin vertingo mineralo gavybą bei rašiusi mūsų bendrą žmonijos istoriją. Turbūt visi žinome posakį „pasitikti su duona ir druska“ – šiuo metu lietuvių kultūroje tai reiškia svetingumo ženklą, tačiau šio posakio kilmė siekia Viduramžius ir ji asocijuojama su žydiška tradicija atnešti duonos ir druskos į naujus namus. Duona šiuo atveju simbolizuodavo palaiminimą, o druska – šio palaiminimo išsaugojimą. Šis „išsaugojimo“ momentas, neabejotinai sietinas su neįtikėtinomis druskos konservavimo savybėmis. Nors šiuo metu lietuvių itin mėgstami ir tradiciniai rauginti kopūstai ar agurkai yra tiesiog itin populiarus ir visų pamėgtas maistas, tačiau dar visai nesenai tai buvo būtinybė be kurios gyvenimas šiaurietiškoje, ilgų ir šaltų žiemų aplinkoje tiesiog būtų neįmanomas – kaip ir rauginimas be druskos – tad druskos reikšmė šiame regione yra tiesiog milžiniška. Druskos istorija – tai ir mūsų istorija.

Jei druskos prieinamumas plačiajai visuomenės daliai šių dienų pasaulyje yra veikiau išimtis nei taisyklė ilgoje druskos ir žmonijos istorijoje, tai dar viena išimtimi galėtume laikyti per paskutinius dešimtmečius susiformavusia paklausa retos kilmės, unikalioms druskoms. Kaip rašo Markas Kurlansky knygoje „Druska: Pasaulio istorija“ praėjusiais amžiais, vienas didžiausių iššūkių druskos gavyboje buvo druskos balinimas. Balta ir išvalyta druska simbolizavo itin aukštą kokybę bei buvo prieinama tik elitiniams visuomenės sluoksniams. Masinė druskos gavybos industrializacija pamažu pavertė balintą druską tai, kas šiuo metu vadinama tiesiog, standartine druska. Tačiau su šios druskos paplitimu, taip pat prasidėjo kita tendencija – žmonės vis labiau ėmė domėtis retomis, išskirtinėmis savybėmis pasižyminčiomis druskomis bei jų unikaliomis savybėmis. Keletą tokių druskų norėtume Jums pristatyti nuodugniau.

Rožinė kristalinė druska

Deimantinės druskos istorija prasidėjo prieš 200 milijonų metų. Himalajų kalnai susidarė susidūrus Indo-Australijos ir Eurazijos plokštėms, kurios uždarė juos skiriantį Tethys vandenyną. Dėl lėto šio vandenyno vandens garavimo liko šie rožiniai druskos kristalai, kuriuose gausu mineralų ir mikroelementų. Aleksandras Didysis buvo pirmasis atvežęs šią prabangią Kašmyro druską į Europą, maždaug 350 metų prieš Kristų. Antikos laikais ja galėjo mėgautis tik religiniai lyderiai ir imperatoriai.

Ši druska atkeliavo iš Khewra kasyklų Pakistane, Himalajų kalnų širdyje, kur ji kasama tradiciniu būdu. Itin sausa, be jodo, natūrali bei gryna, dažnai dar vadinama akmens, mineraline arba žemės druska. Tai – viena natūraliausių druskų pasaulyje!

Išvaizda

Ši druska itin vertinama ne tik dėl savo natūralių savybių bei skonio, tačiau ir dėl unikalios, akį traukiančios išvaizdos. Nedideli, tarsi maži deimantai, druskos kristalai pasižymi šilta rožine ir rausva spalva – ant Jūsų stalo ši druska taps akį traukiančiu dekoratyviu elementu.

Skonis

Tai viena natūraliausių druskų pasaulyje, pasižyminti vientisu skoniu, be išreikšto poskonio. Ši druska yra kiek mažiau sūri nei fleur de sel, o jos natūralus skonis tinka praktiškai su visais kasdieniais patiekalais.

Virtuvėje

Rožinė kristalinė druska pasaulyje yra itin vertinama dėl savo unikalios spalvos, natūralaus skonio ir sausos tekstūros – dėl šios savybės rožinė kristalinė druska yra idealus pasirinkimas Jūsų druskos malūnėliui. Dėl savo natūralaus skonio, šią druską galite naudoti praktiškai visuose kasdieniuose patiekaluose. Šie jūros druskos kristalai yra be priedų ir nerafinuoti, tad kūnas juos gali įsisavinti 100 proc. Rožinė druska taip pat itin vertinama dėl savo dekoratyvių savybių – ji taps tikra pažiba ant Jūsų stalo!

Juodoji druska

Ši nakties tamsumo artizaninė juodoji druska iš Havajų yra dviejų natūralių mineralų sąjunga – išvalytos juodosios lavos uolienos yra dedamos į gryno jūros vandens tvenkinius, bei garinamos saulės atokaitoje. Šio išskirtinio ir unikalaus proceso metu druska, dėka aktyvintos anglies, įgauna išskirtinę juodą spalvą. Tobulai juoda, kartais dar vadinama lavos druska, ši druska yra itin vertinama dėl savo dekoratyvių savybių.

Išvaizda

Dėka aktyvintos anglies juodoji druska įgauna tobulą, tirštai juodą spalvą. Nedideli juodosios druskos kristalai geriausiai atskleidžia savo estetines savybes su šviesios tekstūros patiekalais – pavyzdžiui, kepta balta žuvimi.

Skonis

Naudojama patiekalo gaminimo gale, juodoji druska išsiskiria savo traškumu bei švelniai išreikštu žemišku poskoniu.

Virtuvėje

Juodają druską geriausia naudoti patiekalo gaminimo pabaigoje, kaip dekoracinį elementą. Jos išskirtinės estetinės savybės suteiks Jūsų patiekalams sofistikuotos elegancijos, o skonis – švelnios žemiškos energijos. Šios druskos geriausios savybės atsiskleidžia ją naudojant su šviesios tekstūros patiekalais, tokiais kaip balta žuvis ar paukštiena.

Raudonoji druska

XVIII amžiaus pabaigoje Britų kapitonas James’as Cook’as rašė apie Havajuose išgaunamą itin aukštos kokybės druską, tačiau teigė, kad „druska yra rausva ir nešvari“. Praėjus keliems amžiams, ši „nešvari“ druska tapo graibstoma garsių šefų ir gurmanų visame pasaulyje. Tai – Havajų raudonoji druska, kuriai vyšnių raudonumo spalvą suteikia didelis geležies kiekis druskoje. Panašiai, kaip ir juodoji druska, raudonoji druska išgaunama naudojant raudoną vulkaninį molį druskos gamybos procese. Itin gerbiama bei vietos gyventojų naudojama ritualinių palaiminimų ir religinių švenčių metu, ši druska šiuo metu taip pat sutinkama ir garsiausių pasaulio restoranų virtuvėse. Šioje druskoje randama maždaug 80 skirtingų mineralų, kurie yra naudingi mūsų organizmui.

Išvaizda

Raudonoji druska iš Havajų yra itin smulki, su mažais, tamsiai raudonais druskos kristalais. Spalvą šiai druskai suteikia raudonas vulkaninis molis, kuriame gausu geležies.

Skonis

Ši druska pasižymi švelniai išreikštu žemišku skoniu su puikiomis lazdyno riešutų natomis, bei stebinančiu salsvu poskoniu.

Virtuvėje

Tai gana universali druska, kurią galima naudoti tiek patiekalo gaminimo metu, tiek kaip išskirtinį estetinį elementą patiekalo gamybos pabaigoje. Druska tinka gardinti įvairiems troškiniams ar sriuboms, taip pat padažuose ar marinatuose. Raudonoji druska suteiks intriguojančio solidumo baltos žuvies ar paukštienos patiekalams, o jos neįtikėtinas skonis nustebins ir visko ragavusius gurmanus.

Druska iš Kipro su šafranu

Ši piramidės formos druska nuo seno buvo renkama Larnakos druskos ežere, Kipre. XII amžiuje, Guy de Lusignan, Kipro karaliaus ir Jeruzalės laikais, metinė druskos gamyba sudarė 3000 tonų, todėl Larnaka buvo vadinama Salina. Druska ne tik traukia akį savo tobula geometrine forma, tačiau dėka šafrano ir ciberžolės išsiskiria savo unikaliu skoniu.

Išvaizda

Ši druska yra vienas iš mažų gamtos stebuklų. Kristalizacijos metu kristalai įgauna nuostabią piramidės formą, kuri traukia akį savo geometriniu tikslumu, o ciberžolė druskai suteikia šiluma pulsuojančią šviesiai geltoną spalvą.

Skonis

Tobulos formos, nedideli druskos kristalai suteikia traškų prisilietimą, o švelnus šafranas užburia savo nuostabiomis kedro, pipirų ir žiedlapių natomis bei šilkiniu aromatu.

Virtuvėje

Šią druską galite naudoti tiek ruošdami patiekalą tiek jo gaminimo pabaigoje. Naudojama troškiniuose ar padažuose druska perteikia švelnų, vos juntamą šafrano aromatą, dėl kurio iš proto kraustosi geriausi pasaulio virėjai. Naudojama patiekalo gaminimo pabaigoje, ši druska su šafranu suteiks patiekalui traškų skonį, sofistikuotą šafrano aromatą bei neeilinę eleganciją. Išbandykite ją su keptais vėžiagyviais, midijomis grietinėlės padaže, žuvimi ir šparagais ar vištienos patiekalais.

Vikingų druska

Vikingai Europoje dažniausiai žinomi dėl savo neįtikėtinų laivų statybos ir navigacijos įgūdžių bei nuožmių puldinėjimų, kuriuos patirdavo Šiaurės Europos regiono žmonės Vikingų reidų metu. Užgrūdinti atšiaurios gamtos, Vikingai vieni pirmųjų Europoje ištobulino druskos gavybos techniką, kuri buvo būtina žuvies ir mėsos konservavimui. Ši druska, tai tiesioginis Vikingų palikimas iš naujo atkurtas meistrų rankomis. Tai druska, puikiai deranti su kasdiene šiaurės europiečių virtuve, bei patiekalais, kuriais dažnai mėgaujamės ir Lietuvoje.

Išvaizda

Dėka kario ir ciberžolės Vikingų druska pasižymi dominuojančiu sodriu, smėlio spalvos geltonumu, kuris suteikia šiai druskai santūrią, tačiau šiltą spalvą, kurią puikiai papildo malti juodieji pipirai.

Skonis

Vikingų druska išsiskiria savo sodriu skoniu ir aromatu. Vyraujančios sūrios ir dūminės natos susipina su kiek švelniu saldumu ir pikantiškomis pipirų užuominomis. Šios druskos aromatas itin pradžiugins mėgstančius rūkytus gaminius bei šiaurietišką virtuvę.

Virtuvėje

Tai itin lengvai naudojama prieskoninė druska, kuri puikiai dera su dauguma mūsų kasdienių patiekalų. Išbandykite Vikingų druską su kietais virtais kiaušiniais, keptomis bulvėmis, bulviniais blynais, žaliomis salotomis, pagardinkite ja grietinės padažus bei žinoma – su lašiša, menke ar kita jūrine žuvimi.

Persų mėlynoji druska

11 amžiuje prieš mūsų erą garsusis persų gydytojas ir filosofas Avicena rašė apie kraštą, suformuotą priešistorinio potvynio, erozijos, nuosėdų klodų ir minkštųjų uolienų metamorfozės. Nors Avicena nėra laikomas geologijos pradininku, tačiau jau tada pastebėjo unikalų druskos susidarymo procesą. Šiuo metu vietoje, kurioje anksčiau driekėsi Persijos Imperija, plyti Iranas – tai regionas, pasauliui dovanojęs daugybę mokslo išradimų, stulbinančią architektūrą, užburiančią kultūrą bei, žinoma, vieną iš tyriausių druskų pasaulyje. Persų mėlynoji druska yra viena iš rečiausių druskų pasaulyje. Išgaunama Šiaurės Irane, ši nepaprasto grožio akmens druska dėka didelio kiekio silvitinių kristalų pasižymi užburiančiu smaragdiniu melsvu atspalviu.

Išvaizda

Šios druskos kristalai, dėka didelio kiekio silvitinių kristalų, pasižymi kerinčiu mėlynu atspalviu. Druskos kristalų atspalvis gali lengvai skirtis nuo balto iki tamsiai mėlyno.

Skonis

Ši druska yra visiškai natūrali ir neturi stipriai išreikštų poskonių. Tai gana intensyvi druska, tinkanti naudoti praktiškai su visais patiekalais.

Virtuvėje

Šią druską rekomenduojame naudoti su desertais ir baltos mėsos ar žuvies patiekalais jų gaminimo pabaigoje. Persų mėlynoji druska itin vertinama dėl savo dekoratyvių savybių – naudokite ją kaip dekoracinį elementą ant savo stalo, puoškite ja prašmatnių kokteilių taures. Ši druska yra itin sausa, tad puikiai tiks Jūsų druskos malūnėliui. Nors šią druską praktiškai galite naudoti su visais Jūsų ruošiamais patiekalais, tačiau jos kerintis smaragdinis atspalvis, tiesiog prašosi šią druską naudoti kaip elegantišką ir sofistikuotą puošmeną.

Smulki deimantinė druska

Deimantinės druskos istorija prasidėjo prieš 200 milijonų metų. Himalajų kalnai susidarė susidūrus Indo-Australijos ir Eurazijos plokštėms, kurios uždarė juos skiriantį Tethys vandenyną. Dėl lėto šio vandenyno vandens garavimo liko šie rožiniai druskos kristalai, kuriuose gausu mineralų ir mikroelementų. Aleksandras Didysis buvo pirmasis atvežęs šią prabangią Kašmyro druską į Europą, maždaug 350 metų prieš Kristų. Antikos laikais ja galėjo mėgautis tik religiniai lyderiai ir imperatoriai.

Ši druska atkeliavo iš Khewra kasyklų Pakistane, Himalajų kalnų širdyje, kur ji kasama tradiciniu būdu. Itin sausa, be jodo, natūrali bei gryna, dažnai dar vadinama akmens, mineraline arba žemės druska. Tai – viena natūraliausių druskų pasaulyje!

Išvaizda

Ši druska itin vertinama ne tik dėl savo natūralių savybių bei skonio, tačiau ir dėl unikalios, akį traukiančios išvaizdos. Itin smulkūs druskos kristalai pasižymi šilta rožine ir rausva spalva – ant Jūsų stalo ši druska taps akį traukiančiu dekoratyviu elementu.

Skonis

Tai viena natūraliausių druskų pasaulyje, pasižyminti vientisu skoniu, be išreikšto poskonio. Ši druska yra kiek mažiau sūri nei fleur de sel, o jos natūralus skonis tinka praktiškai su visais kasdieniais patiekalais.

Virtuvėje Rožinė kristalinė druska pasaulyje yra itin vertinama dėl savo unikalios spalvos ir natūralaus skonio kuris leidžia šią druską naudoti praktiškai visuose kasdieniuose patiekaluose. Šios jūros druskos kristalai yra be priedų ir nerafinuoti, tad kūnas juos gali įsisavinti 100 proc. Smulki deimantinė druska taip pat itin vertinama dėl savo dekoratyvių savybių – ji taps tikra pažiba ant Jūsų stalo!

Saugus atsiskaitymas

Visi atsiskaitymai šifruojami 128-bit AES kodavimu

Kokybiškas aptarnavimas

98% užsakymų įvykdomi per 1 darbo dieną arba mažiau

Nemokamas pristatymas

Visiems užsakymams, kai
krepšelio suma virš € 20

Gera produkcija

Kviečiame rinktis iš mūsų plataus prekių asortimento